"Chcąc dotrzeć do młodszego grona odbiorców, szukaliśmy narzędzia, które pozwoli nam szybko, skutecznie i w nowoczesny sposób prezentować nasze produkty."
Firma Olejnikowski jest firmą rodzinną. Przedsiębiorstwo dysponuje dużą fabryką mebli, które niezmiennie cechują się solidnością wykonania. Nowoczesne maszyny i bogate zaplecze technologiczne umożliwiają tworzenie produktów o konkurencyjnej cenie i wysokiej jakości.
Chcąc wyjść naprzeciw trendom, firma poszerzyła swoją ofertę o innowacyjne meble modułowe, pod nazwą Tetris, które mogą być produkowane wg indywidualnej specyfikacji.
Nasz projekt polegał na stworzeniu konfiguratora, którego klienci firmy wykorzystują bezpośrednio z poziomu strony internetowej. Dzięki temu narzędziu, uzyskują szybką wycenę, a dział produkcji firmy dokładną specyfikację niezbędną do realizacji zamówienia.
godzin pracy
rodzaje tekstur drewna
sekcji meblowych
opcji wypełnień
Staramy się jak najlepiej zrozumieć kluczowe potrzeby i dzielimy się naszym doświadczeniem.
Możliwie szybko uruchamiamy system testowy, by zebrać feedback i przeszkolić użytkowników.
Konfigurujemy rozwiązanie, zasilamy je danymi o produktach i zapewniamy ich zgodność z ofertą firmy.
Integrujemy rozwiązanie ze strona www klienta i zapewniamy opiekę nad systemem do czasu jego pełnego uruchomienia produkcyjnego.
Wyzwaniem w projekcie była konieczność opracowania konfiguratora w przyspieszonym trybie, by uruchomić go tuż przed targam branżowymi, na których prezentowane były meble serii Tetris. Dzięki możliwości skorzystania z gotowych komponentów platformy EXSO+ i mobilizacji całego naszego zespołu, udało się zakończyć projekt z sukcesem w wymaganym terminie.
Aplikacja bazuje na podstawowych modułach platformy EXSO+, które zostały uzupełnione o rozwiniętą wersją oprogramowania wspierającego zaawansowaną wizualizację 3D.
Moduły platformy EXSO+ wykorzystane w projekcie:
Technologie wykorzystane w projekcie:
Opracowany konfigurator pozwala na samodzielne zdefiniowanie dowolnego mebla, w oparciu o wprowadzone do systemu komponenty i parametry. Klient może zmienić m.in. wielkość regału, ilość segmentów, ich kolor oraz rodzaj wypełnienia (np. półka, szuflada, itp.), a wykorzystanie modeli 3D pozwala mu dokładnie obejrzeć mebel, który go interesuje. Finalnie generowana jest specyfikacja zamówienia w postaci plików PDF, które wykorzystywane są podczas produkcji.
Możliwość zapoznania klientów z cechami mebli bez konieczności wizyty w salonie.
Intuicyjność obsługi konfiguratora i prostota interakcji z interfejsem użytkownika systemu.
Odzwierciedlenie wysokiej jakość produktów za pomocą ich wiernej wizualizacji.
Możliwość zaprezentowania pełnej oferty produktowej za pomocą jednego narzędzia.